partenerul meu are probleme de ejaculare

Disfunctii sexuale masculine

Postata de Ovidiu12699018 cu 15 ani in urma.

Buna, am 22 ani, iar partenerul meu are 31. De cateva luni avem raporturi sexuale rare, cam de 3 ori pe luna, iar acestea sunt foarte scurte deoarece el ejaculeaza foarte repede, cateodata chiar in timpul preludiului. Am incercat sa il sustin, sa nu cumva sa il fac sa se simta prost sau sa il inhib, spunandu-i ca totul e ok, ca data viitoare va fii mai bine. Dar se pare ca el nu vrea sa vb despre aceasta problema, iar in fata mea vrea sa para indiferent. Cum pot sa abordez subiectul fara sa il fac sa se simta prost ? As vrea sa-l comving sa mergem la doctor ? Cui pot sa ma adresez ?
Multumesc anticipat !

Raspunsuri (5)

violeta208

acum 15 ani

buna, din cate stiu eu ,asta se numeste ejaculare precoce si este de origine psihogena in majoritatea cazurilor ,se intalneste in special la inceputul vietii sexuale dar nu numai . Mai degraba un psihoterapeut ar putea ajuta . Cred ca e vorba de anxietate .

CRISTINA98100125

acum 15 ani

Buna !incearca sa aveti raporturi sexuale mai des,cel putin la inceput,pana ce isi recapata incredere,F important ! nu-l lasa balta,are nevoie de tine mai mult ca oricand! Sau sa se masturbeze cu cateva ore inainte de contactul sexual,asta pana
isi recapata incredere ! Daca nu functioneaza nici una din variantele astea,mergeti la un sexolog!
O zi buna si bafta !

Maryus

acum 13 ani

Buna si eu ma aflu in acceasi problema :(...... nu mi-am inceput viata sexuala de foarte mult timp si la inceput n-am avut acceasta problema dar de cateva zile inainte sa incepem un act sexual in timpul preludiului ejaculez :((... incerc sincer sa ma gandesc si la tom si jerry de un timp dar degeaba cred ca sunt prea excitabil nu stiu ce sa zic ma puteti ajuta si pe mine ??

Dumitru244

acum 10 ani

Pastile ejaculare precoce -
http://track.c***a.ro/product/c***a/?uid=2484&sid=643&pid=119&bid=adc***aec

eric

acum 10 ani

eu zic sa vi tu la mine sati arat cum sa faci cu el si no sati para rau.