Nivel scazut de testosteron, oligoastenospermie

Disfunctii sexuale masculine

Postata de user64706 cu 13 ani in urma.

La 38 ani am o problema majora. Dupa mai multe controale, eco si multa medicamentatie, s-a descoperit ca din cauza nivelului scazut de testosteron nu am suficienti spermatozoizi (2 mil.), pentru a mai concepe inca un copil. Dupa 2 injectii de Nebido la interval de 10 saptamni, sotia mea este acum insarcinata in 6 luni. Dumnezeu ne-a ajutat. Problema este ca de mult timp (4 ani) am ejaulare precoce. Din ce in ce este mai grav. La penetrare ejaculez, si mai nou in timpul "incalzirii" nu-mi sta in erectie. Sotia mea este mereu dornica de sex iar rar am chef ( 1 data /saptama- ce randament pot sa am ...).Va multumesc.

Raspunsuri (3)

nena

acum 13 ani

Pai...fa-o si a doua oara! E imposibil sa nu dureze mai mult. Sau daca nu, a treia. Sau masturbeaza-te in ziua respectiva.

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 13 ani

Iti recomand o alimentatie bogata in produse cunoscute pt efectele lor afrodisiace precum si consumul unor plante recunoscute ca tonicemasculine: branca ursului, polen, laptisor de matca, ginseng, leurda, muira poama, macca, etc. O vizita la un cabinet de fitoterapie sau medicina ayurveda te-ar putea ajuta.
Mult succes!

Utilizator11574701946

acum 4 ani

Daca folosesc tratamentul nebido pot concepe un copil