Nevoie de ajutor

Disfunctii sexuale masculine

Postata de andu77777 cu 13 ani in urma.

Timp de aproximativ o luna am fost foarte bolnav(imi trecea, imi revenea boala) din cauza amigdalelor cu puroi, durata prelungita de lipsa unui diagnostic corect. Ce sa mai spun, am fost indopat cu injectii, pastile etc etc. Acum problema este urmatoarea: in timpul "bolii" nu am avut nicio problema sexuala performantele fiind cam aceleasi, dupa in schimb, sufar de efectele ejacularii precoce, lucru care ma deranjeaza psihic foarte tare (imi este teama sa nu am probleme dupa din aceasta pricina). Intrebarea mea este urmatoarea: iau tratament Augmentin din 12 in 12 ore si vitamine EUROVITA Ginkgo (Ginko + ceai verde + complex vitamine B). Pot fii aceste medicamente cauza ?
Mentionez ca am 19 ani, nicio problema de erectie, experienta sexuala cat de cat buna, aceeasi partenera.

Astept raspuns, multumesc.

Raspunsuri (6)

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 13 ani

In urma cu cat timp ai fost bolnav?
Ce tratament iei in prezent? Augumentinul nu este cunoscut ca ac***a efecte secundare prin alterarea functiei sexuale. In cazul in care augumentinul ar fi cauza, in momentul incetarii tratamentului ai putea reveni la performanta dinaintea bolii.
Este posibil si ca EP sa fie in prezent o expresie a stresului si a starii mai proaste generale.

andu77777

acum 13 ani

Diagnosticul meu final a fost prezenta microbului Escherichia coli la nivelul faringelui. Medicii indopandu-ma cu tot felul de medicamente injectabile (ampicilina,penicilina, gentamicina, hidrocortizol etc etc). Acum mi s-a confirmat aceast microb si iau acel Augmentin. Problema sexuala nu este erectia, ci faptul ca desi psihic e acelasi lucru ptr. mine, ejacularea se produce prea rapid si daca incerc sa controlez acest lucru senzatia se pastreaza o perioada prea lunga de timp.

andu77777

acum 13 ani

Am uitat, sunt pe augmentin de pe 17 martie.

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 13 ani

Andu,
Am inteles ca nu ai probleme cu erectia. Desi psihic spui ca te simti la fel, este posibil sa fii mai stresat acum. Infectia cu Esch Coli la nivelul faringelui nu este ceva foarte obisnuit.
Sfatul meu este sa astepti sa te vindeci cu amigdalita asta si sa iti termini tratamentul cu antibiotice - si apoi sa vezi daca se imbunatateste si ejacularea.
Mult succes!

adyyy

acum 13 ani

cum ati trece boala ati aparea ?
poti sa ami zici sintomele care le aveai?

andu77777

acum 13 ani

Te rog scrie intr-un mod in care sa inteleg ideea.