Necunoscut?

Disfunctii sexuale masculine

Postata de Utilizator11642792762 cu 2 ani in urma.

Am 19 ani de când sunt căsătorit am 3 copii cu soția mea și după o ceartă cu ea nu mai am atracție când sunt cu ea ,ce pot face si cine e de vina ea sau eu?

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Psihologia-cuplului/cele-5-stadii-ale-relatiei-de-cuplu-in-ce-etapa-va-aflatii_17929

Psiholog Jeni Chiriac

acum 2 ani

Este indicat sa solicitati o programare la un psiholog pentru a intelege motivele si impactul pe care l-a avut cearta. Aoropierea fizica uneori poate fi sensibilizata de apropierea emotionala. Daca descoperiti ca puteti sa ii intelegeti pozitia din timpul certii avute si sa o iertati, veti rezolva si partea intima. O inima impietrita sau suparata poate ingheta atractia sexuala dar e reversibil, deci puteti reveni la normalul de dinainte