Mentinerea erectiei

Disfunctii sexuale masculine

Postata de Florin Razvan cu 11 ani in urma.

Buna ziua!Am 20 de ani si am probleme cu mentinerea erectiei!Nu e niciodata 100% si daca ajunge sa fie e doar pt cateva secunde dupa iar scade putin sau mai mlt si tot asa niciodata nu ramane ferma!! As vrea daca puteti sa ma ajutati cu niste recomandari!! Ceva medicamente naturiste sau orice,,daca este fara prescriptie medicala,cu niste rezultate bune!!
E prima oara cand folosesc acest site,,sper sami fie de ajutor!!
Numai bine!!

Raspunsuri (19)

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 11 ani

Alin,
Ai 20 de ani si nu ai o erectie ferma. Pot fi implicate cauze organice : diverse infectii, cauze hormonale, lovituri la nivelul penisului sau cauze psihologice. Dintre cauzele psihologice ar fi: gandurile negative legate de increderea ta ca poti satisface o femeie, ca ea te place, etc sau pb de ejaculare precoce, sau multe altele.
Sfatul meu este sa urmaresti sa vindeci cauza.
Pana atunci poti sa faci un tratament cu TIAN LI - produs chinezesc il iei de la plafar, iei cate o fiola tp de 7 zile. Nu se ia cu alcool sau in caz de hipertensiune arteriala.
Succes!

Florin Razvan

acum 11 ani

Ganduri negative nu am,am trecut de mult peste.! dar daca problema ar fi ejacularea precoce?Am inteles ca ea nu are remediu. Mam informat de Tian Li, nu vreau sa fiu ipocrit dar e putin scump pt mine!
Multumesc frumos pt raspuns!

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 11 ani

Alin,
Si ejacularea precoce are remediu. Un sexolog bun te poate ajuta. Sigur, o vizita la sexolog sau la terapie sexuala este mai scumpa decat o fiola de TIAN LI care este aprox 15 Ron. Solutii sunt... Nu tin neaparat sa-mi fac reclama dar poate niste rezultate reale te pot ajuta sa-ti faci o parere. http://www.psihoterapie-sexologie.ro/ce-spun-clientii.html

Florin Razvan

acum 11 ani

Cred ca am gasit adevarat cauza a problemelor mele cu erectia..si cred ca este din cauza anxietatii!!Mam informat foarte mult si am aceste simptome de foarte multe ori nu chiar toate:

Emotii
- dispozitie dramatica
- greutate emotionala
- iti vine sa plangi fara motiv
- tristete
Temeri
- iti este teama de ce crede lumea despre tine
- frica de a fi prins intr-un loc fara iesire
- teama constanta de a fi coplesit de …
- frica de a fi in public
- frica de moarte
- frica de a pierde controlul
- frica de a gresi sau de a pica de fraier in fata celorlalti
- teama de a-ti pierde mintile
- frica de a nu face fata la …, de a fi coplesit de situatie
- obsesii despre ce simti sau de a fi mai bine
- deseori ai impresia ca porti o lume pe spate
- suparare; blocaj al intelegerii
- depresie
- ca si cum ti-ar veni sa plangi fara motiv
- anxietate, frica, ingrijorare
- te simti ca si cum ai fi sub presiune tot timpul
- ca te vei face de rusine
- ca-ti vei pierde controlul

Iar eu am realizat dupa ce am citit asta "http://www.one.ro/relatii-sex/povestea-erectiei-ce-o-sperie-ce-o-incurajeaza-9771366"!!

Acum problema mea este anxietatea! Este tratament pt ea :(?

MARIUS

acum un an

Ce fac în situația în care datorită Grosimei penisului nu am putut avea relații fizice cu fosta soție? Se plângea că e ,mare' deși eram ok. Există tratament sau vreo posibilitate de micșorare?

Dr.Naturopat

acum 11 ani

Buna ziua,

Daca doriti sa vorbim despre problema dumneavoastra sau o alta problema ,va invit sa ma contactati printr-un e-mail la adresa [email protected] , unde va pot recomanda un tratament naturist, sau analize medicale ce trebuiesc efectuate,sau sa va indrum spre anumiti medici alopati.

Medic naturopat.

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 11 ani

Din moment ce AICI e un forum de discutii, de ce nu ii prescrieti aici tratamentul, analizele medicale sau altceva ce doriti sa mai recomandati???

Florin Razvan

acum 11 ani

Acelasi lucru ma intreb si eu! Raspunzand aici e foarte posibil sa vada si altii tratamentul pt problema mea si ar putea ajuta mai multa lume,decat pt fiecare in parte!! E strict parerea mea!
Multumesc!

marcus3611

acum 10 ani

Pastile pentru erectie –
http://track.vigrax.ro/product/Vigrax/?uid=2484&sid=637&pid=117&bid=adc***aec
Inca de la prima pilula am inceput sa simt cum lucreaza si deja am erectii tari.

MARIUS

acum un an

Bravo!! Bun Răspuns!!

schmen

acum 11 ani

totul e de la psihic, ti s-a intampalt o data si de atunci ori de cate ori vrei sa faci sex te gandesti ca iar nu vei avea erectie puternica si ca iar te vei termina mai repede. Am dreptate? pretenash , incearca sa iei "Branca ursului" pastile , sunt doar din plante , crede-ma pe cuvant ca face minuni. eu am luat si in 2 sapt deja imi simteam altfel penisul , eram mult mai sigur pe mine , erectia era beton.sunt undeva la 15 lei cutia de 60 parca , o gasesti pe la plafar si dastea naturiste. sa im i scri te rog daca incepi sa le iei si daca vezi vreo schimbare in max o luna.

Andreeas

acum 11 ani

am si eu simptome asemanatoare, chiar daca am o experienta sexuala buna sa zic. Am o prietena stabila.Am perioade in care fac sex timp de 1 ora si ceva (fara pastile) si ea termina de 4 -5 ori, iar apoi deja nu mai poate. Dar uneori cu ea am stare de panica cu erectie sp***a, batai neregulate ale inimii, lipsa fanteziilor erotice. La un partener nou ma inhib rau de tot.
S-A INTALNIT CAREVA CU ASEMENEA PROBLEME ?
MULTUMESC MULT BAIETI !
"Fir intins pt toata lumea."
Cu stima,

csm

acum 11 ani

am si eu exact aceleasi simtome, ai aflat ceva nou?

marius 26

acum 11 ani

Intradevar branca ursului tinctura sau pastile sunt foarte bune ptr erectii si ptr fertilitate

Vlad

acum 11 ani

Buna am 21 de ani si cred eu ca am o problema cu penisul :(
1.Erectie rapida
2.Penisul meu este curbat si e c-am jenant..
3.Il am doar de 15 cm in erectie ..
Ma poate ajuta cineva cu niste sfaturi si daca e ceva de facut ? Dar fara sa merg la vre-un medic etc ..O zi buna..

andrei milescu

acum 2 ani

buna ai găsit vreo soluție?

cosmin

acum 9 ani

Am 34 de ani, am aceeasi problema de erectie sp***a, mie intotdeauna prima oara am fost inhibat si nu puteam dar dupa aia mergea, in schimb acum am o prietena care o iubesc si ma atrage si d.p.d.v. sexual, este a treia oara cand incerc si nu merge, eu am o perioada lunga de ceva ani de cand nu am mai avut prietena, ar trebui sa incerc Branca Ursului dar sunt in afara tarii... este chiar jenant.

dorel

acum 9 ani

30 ani, erectie in perioada preludiului, apoi la inceperea actului sexual "o pierd". am fost la medic, ecografie si tot felul de analize- ecografie ok si la analize, o infectie urinara pe care o tratez cu un antibiotic timp de 15 zile. intre timp medicul mi-a prescris 2 cutii a cate 4 pastile de entranin 100mg.
am luat vre-o 4 pastile care si-au facut traba maxim (asta insemnand vre-o 4 numele timp de 4 ore), dupa care am incercat odata fara entranin dupa cele 4 pastile si...din nou "pierduta" la inceperea actului sexual.
Sunt aproape la sfarsitul tratamentului cu antibiotic si nu cred ca din cauza infectiei e problema cu erectiei, dar inca mai continuu cu entranin pana la terminarea si a celeilalte cutii, voi vedea apoi
in concluzie entranin e o solutie temporara.

George

acum 8 ani

Entranin...extra.in juma de h..juma de pastila erectie ca piatra merita.numai ca se c am inrosesc ochii in rest nicio reactie adversa.