masturbarea

Disfunctii sexuale masculine

Postata de mihai ovidiu cu 15 ani in urma.

E o problema daca barbatul nu poate ejacua normal si trebuie sa se masturbeze de fie care data? Poate fi o problema pe fond psihic sau e totusi normal ca unii barbati sa foloseasca aceasta metoda?Cit de mult poate influeta negativ o relatie de cuplu acest lucru?E necesar un tratament?

Raspunsuri (5)

mihai ovidiu

acum 15 ani

E o problema daca barbatul nu poate ejacua normal si trebuie sa se masturbeze de fie care data? Poate fi o problema pe fond psihic sau e totusi normal ca unii barbati sa foloseasca aceasta metoda?Cit de mult poate influeta negativ o relatie de cuplu acest lucru?E necesar un tratament?

valentin79

acum 15 ani

Relatia de cuplu ar avea de suferit daca ai termina repede,nu greu,asa ca stai tu linistit in privinta asta.NU SE SUPARA SIGUR
........SI PE SEF DE MUNCA NU-I SATURI NICIODATA
[parca asa se spune nu am inventat-o eu acu]

Bogdan246

acum 15 ani

pentru membru 87426 , sa stii ca eu cu sotul meu am dus-o bine dar dupa 6 ani a inceput sa se masturbeze si placandu-i acum nu prea mai poate sa ejaculeze altfel , iar relatia de cuplu in privinta mea sa racit vizibil ptr ca eu m-am saturat sa il vad ca abia asteapta sa adorm ca sa se masturbeze sau mai rau sa vrea sa facem dragoste ca la final sa se masturbeze sub ochii mei.La inceput nu mi sa parut anormal dar acum mi se face greata , nu mai suport ,iar cel mai rau este ca nici la un medic nu vrea sa mearga

richard

acum 11 ani

decat sa faci o p***a mai bine f.......ti o baba

vital

acum 10 ani

Si eu am o problema nu am o erectie normala si nu pot avea un act sexual deacea trebu so fac singur,decite ori aveam ocazia sa am un act sexual normal erectia nu era...oare afie de la masturbare?? continua mie rusine sa ma mai dau la fete ca tot una ma fac de nimic...oare exista vreo fata sl accepte pe iubitul ei cu astfel de preoblema chear daca asta urmeaza un tratament dela medic??? raspudetimi varog chear si la emeil [email protected] Multumesc...