Lipsa erectiei?

Disfunctii sexuale masculine

Postata de andreiz9 cu 7 ani in urma.

Ma numesc Radu , am 18 ani . Am o problema cu lipsa erectiei , cu prietena mea am erectie puternica cand ma nimeresc cu niste fete pentru a face sex spontan nu am erectie asupra lor , la ele nu se ridica si la prietena mea se ridica . Ma poate ajuta cineva cu asta ?

Raspunsuri (1)

Psiholog Jeni Chiriac

acum 6 ani

Ceea ce dvs descrieti poate fi firesc pentru unele persoane carora relatia de baza sau atasamentul in relatie stau la baza deschiderii sau disponibilitatii sexuale. Este ca si cum reteta dvs in sex incepe pentru moment cu intimitate/apropiere/atasament/familiaritate cu persoana cu care initiati un contact sexual. Lucrurile pot sa ajunga sa se schimbe in timp, depinde ce va doriti si ceva multumeste pe dvs. Recomandarea pentru moment este sa va acceptati asa cum sunteti, sa exersati in intimitatea in doi atractia si dorinta sexuala, fara a va gandi ca este ceva in neregula cu dvs!