Lipsa erectiei seara la 24 de ani

Disfunctii sexuale masculine

Postata de Marcela07 cu 12 ani in urma.

Bun gasit. Suntem casatoriti din august ne-am inceput viata sexuala amandoi pt prima data,aveam dureri la primele 2-3 contcte,si nici sangerare nu am avut la dezverginare. Dar de 2 sapt. A aparut o problema la El nu mai are erectie seara deloc doar dimineata are erectie spontana iar in momentul aplicarii prezervativului dispare complet .ce e de fakut?

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

daca exista o persistenta a tulburarilor erectile, ar fi indicat sa va adresati unui medic urolog . de cele mai multe ori cauzele unei disfunctii erectile la tineri este una psihologica: stress, oboseala etc. se poate apela la un psiholog specializat in terapia sexuala.