Lipsa erectie?

Disfunctii sexuale masculine

Postata de Utilizator11534868879 cu 5 ani in urma.

Buna ziua am o problema de vreo 3 zile! Nu mai am erectie...daca ma uit la filme porno si incerc sa ma masturbez se scoala putin dar nu in totalitate! Nu mai am chef de sex cu toate ca am o iubita foarte frumoasa si chiar daca incearca sa ma excite tot nu reusesc...ce sa fac? Am 20 de ani si mentionez faptul ca de cativa ani ma masturbez zilnic de vreo 2-3 ori pe zi... cum sa procedez? Imi voi reveni ?

Raspunsuri (6)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Sex-si-erotism/exercitii-care-imbunatatesc-viata-sexuala_11248

Utilizator11534868879

acum 5 ani

Asta stiu..am facut programare la un urolog...dar ma gandeam ca stie cineva de aici care este motivul pentru care asa dintr-o data nu mai am erectie ?

Utilizator11534868879

acum 5 ani

Si ce ar trebui sa fac ca sa-mi revin

eliseicrudu

acum 5 ani

Multi experti considera ca pāna la 80% din cazurile de disfunctii erectile se datoreaza unor conditii somatice (cauze fizice), iar restul de 20% din cazuri ar fi explicate de factorii psihologici. Nu trebuie omis faptul ca īn multe cazuri sunt implicate ambele categorii de factori. Exista numerosi factori care tin de stilul de viata ce cauzeaza disfunctii erectile.
Cauze Fizice/Conditii Somatice
Cauze Psihologice
Factori ce tin de stilul de viata
medicamente pentru tratamentul ED adresa_web_filtrata /ro/sanatatea-barbatilor.html

eliseicrudu

acum 5 ani

adresa_web_filtrata /ro/sanatatea-barbatilor.html

Cristian6125

acum 5 ani

Salut,
Ai rezolvat aceasta problema?
La ce urolog ai mers? Ce analize ai facut?