Justin?

Disfunctii sexuale masculine

Postata de Utilizator11587475878 cu 3 ani in urma.

Bună ziua... Am o întrebare... Am 18 ani și numai ce mi am început viata sexuala cu iubita mea.. Și am făcut dragoste de câteva ori și nu mi s a rupt ata... Faza e ca pielea permite ca să iasă capul afara, dar nu și a rupt ata și nu înțeleg dece... Ma puteți lamuri va rog eu!!

Raspunsuri (1)

Psiholog Jeni Chiriac

acum 3 ani

Ruperea frenului prepuțial nu e obligatorie sau dezvirginarea, cum spuneti dvs. Explicatiile pot fi multiple (de la elasticitatea tesutului, factorii de presiune, lubrifierea locala etc), insa daca nu va cauzeaza neplaceri sau afectari ale sensibilitatii locale, ar fi de preferat sa nu va impacientati mai mult decat ar trebui. Li se intampla multor barbati la inceputul vietii sexuale.