ipotenta

Disfunctii sexuale masculine

Postata de SIVITAN cu 11 ani in urma.

ce analize sunt necesare pentru ipotenta sexsuala,daca valoarea testosteronului este de 4,52 ng/ml,15,69nmol/l ,sunt ipotent?

Raspunsuri (1)

Adrienne

acum 11 ani

Valoarea de referinta a testosteronului la varsta adulta este intre 9,9 - 27,8 nmol / L . Valoarea de 15,69 nmol/L se incadreaza intre aceste limite. Valoarea de 4,52 ng /ml x 3,47 [ factor de conversie ] = 15,6844 [ rotunjit 15,69 ] nmol/L. Care ar fi legatura cu impotenta ? Cere mai multe lamuriri de la medicul care a recomandat aceasta analiza, poate mai sunt si alte aspecte despre care nu ai facut vorbire.