intrebare

Disfunctii sexuale masculine

Postata de snivi4all cu 12 ani in urma.

buna ziua am 34 ani si in urma unor probleme cu ejacularea precoce si cu erectia am consultat un medic urolog care mia prescris sa iau Diltiazem Lph si Pentoxifilina dar din cate am citit eu pe net despre aceste medicamente nu mi se pare sa aiba legatura cu problema mea ,ce puteti sami spueti despre asta ? Va multumesc

Raspunsuri (4)

laura

acum 12 ani

Sunt pt circulatie,probabil ti le-a dat pt o buna irigare a zonei genitale..poate ai probleme cardiovasculare..oricum mai asteapta pareri..

Psihosexolog clinician

acum 12 ani

Poate ati prezentat alte simtome nu cele de tip sexual. Un consult sexologic ii mai indicat. Sanatate.

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 12 ani

Poate ca din interviul clinic a dedus ca ar fi vorba de o problema de circulatie sau poate ca trebuia sa-ti recomande ceva daca tot ai facut drumul pana acolo...
Problemele de erectie au aparut secundar problemelor de ejaculare rapida?
Poti sa ne dai mai multe informatii despre problema ta?

snivi4all

acum 12 ani

Buna ziua problemele de erectie au aparut in acelasi timp cu problemele de ejaculare precoce ,doresc sa mentionez ca pana atunci nam mai avut relati sexuale cu nici o femeie deci eram la inceputu vieti sexuale ,am contactat acest medic si mia cerut sa fac un test de testosteron si un PSA cand iam dus rezultatul a zis ca testosteronul este bun dar PSA ear foarete mare .