INTREBARE

Disfunctii sexuale masculine

Postata de liana1132526 cu 13 ani in urma.

EXISTA VREO LEGATURA INTRE B.P.O.C. SI MENTINEREA ERECTIEI?

Raspunsuri (2)

floryny

acum 13 ani

Nu este nici o legatura intre ele. Ai probleme cu respiratia sau cu erectia?

Adrienne

acum 13 ani

Consumul de tutun este unul dintre cei mai importanti factori de declansare a BPOC. Aparitia impotentei este cu 85 % mai mare la fumatori, fiind o cauza majora pentru problemele cu erectia. Fumatul cauzeaza impotenta pentru ca, duce la ingustarea arterelor sanguine. O erectie buna este conditionata de circulatia sanguina. Ar putea fi o legatura intre oxigenarea , circulatia deficitara a sangelui si erectie.