impotenta

Disfunctii sexuale masculine

Postata de ionutadina cu 12 ani in urma.

Buna ziua. ma numesc Ionut, si am o problema legata de sex. De fiecare data cand fac sex cu prietena mea ejaculez foarte repede si ea nu apuca sa ajunga la orgasm. Vreau sa va mai spun, ca sunt dependent de sex de foarte mic copil. Pot spune ca am incercat niste pastile de la o farmacie a plantelor si au un efect foarte bun. astept raspuns. Va multumesc anticipat.

Raspunsuri (7)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Ejaculare precoce este incapacitatea de a controla ejacularea pentru un timp suficient de lung, ce influenteaza durata normala a unui act sexual. Cauzele probabile sunt: anxietatea, alti factori psihologici, sau un prag de sensibilitate scazut. Ejacularea precoce este foarte rar cauzata de o afectare organica ( inflamatia prostatei sau o tulburare a sistemului nervos).
Se poate apela la consultul unui psihosexolog; un tratment medicamentos include un inhibitor selectiv al recaptarii serotoninei ( cum ar fi fluoxetina, paroxetina, sertralina) la indicatia medicului.

Claudia

acum 11 ani

Sotul meu a trecut prin asa ceva; s-a tratat cu panaceul Corina, si inca din timpul tratamentului a inceput sa-si revina; dupa tratament totul este de ordinul trecutului; azi este barbatul pe care nu l-as schimba cu nimeni.

ionutadina

acum 11 ani

Buna Claudia. Imi poti da mai multe detalii despre ¨¨panaceul Corina ¨¨? este ceai sau pastile? si de unde le pot lua?.
Multumesc anticipat

ionutadina

acum 11 ani

Buna Claudia. Imi poti da mai multe detalii despre "panaceul Corina"? ce fel de tratament este? ceai sau pastile? si de unde le pot lua?
Multumesc anticipat.
Astept raspuns.

lora

acum 11 ani

buna. daca mai intri pe site scrie mai multe despre acest panaceu te rog. as vrea sa stiu si eu mai multe. am mai citit cateva comentarii si as vrea sa stiu daca e adevarat ca vindeca acest panaceu. o zi buna

ionutadina

acum 11 ani

Buna Claudia. Imi poti da mai multe detalii despre "panaceul Corina" ? ce fel de tratament este? ceai sau pastile? si de unde le pot lua?
Astept raspuns.
Multumesc anticipat.

ionutadina

acum 11 ani

Buna. imi poti da mai multe detalii despre "panaceul Corina"? ce fel de tratament este? ceai sau pastile? si de unde le pot lua?
Astept raspuns.
Multumesc anticipat.