imi pierd erectia in timpul actului sexual

Disfunctii sexuale masculine

Postata de crs87arad cu 10 ani in urma.

nu pot intretine un act sexual complet impreuna cu prietena mea deoarece in timpul actului sexual,nu mai am erectie.cand vine vorba de masturbare,sunt ok.pe prietena mea o gasesc foarte atragatoare si o doresc foarte mult (si pe plan sexual).suntem impreunaa de aproximativ 2 luni,tinand cont de faptul ca inainte,nu cu mult timp am rupt o relatie de 3 ani.nu cunosc cauza si imi doresc doar un simplu sfat de la dumneavoastra.va multumesc

Raspunsuri (3)

dr Petre Muresan

acum 10 ani

Problema dumneavoastra se poate datora mai multor cauze. Va recomand sa faceti investigatii in acest sens. Puteti incepe printr-o consultatie la un urolog. In functie de rezultatul consultatiei, vi se va spune ce aveti de facut in continuare. Cu stima dr Petre Muresan

Dan

acum 9 ani

In primul rand cand incepi sa faci dragoste sau sex trebuie neaparat sa lasi la oparte toate energiile negative si sa te gandesti numai la ceea ce trebuie sa faci.
De ex: cum te mangaie partenera, cum te saruta.
Si daca nu functioneaza cum a precizat Dr. Petre Muresan zis doctor

Andrei

acum 8 ani

Buna ziua, aceiasi problema as avea si eu, am 18 ani si sunt bodybuilder. Am intrerupt un trament de steroizi insemnand ca am bagat doar 3 siringi. Iar in timpul actuilui sexual imi pierd eractia, stima!