fara erectie

Disfunctii sexuale masculine

Postata de rex1980 cu 13 ani in urma.

Am glicemia mare (200-400) si de 5 ani nu mai pot decalota;s-a intarit preputul si cred ca am fimoza patologica.Nu vreau sa fac circumcizie,dar as vrea sa stiu daca exista solutii ca sa-mi revina penisul la starea de acum 5 ani cand era totul ok.Poate ca nu e fimoza,ci doar o deformare a preputului (e mai tare,cutanat si nu pot scoate capul afara;urinez lejer).De aprox.3 luni,nu mai am nici erectie la masturbare,caci sex oricum de 5 ani n-am facut.Este cand ejaculez sperma,dar alteori nu iese nimic,iar de intarit penisul abia pe jumatate se intareste (parca nu mai functioneaza muschii penisului cand vreau sa controlez erectia).Dorinta de sex am,deci nu e chestiie de psihic.Sa incerc Viagra? Cred ca cel mai sigur e sa ma las de dulciuri si de sucuri,dar daca ma las revine totul la normal sau trebuie tratament?

Raspunsuri (9)

elena

acum 13 ani

Aceste valori ale glicemiei sunt foarte mari. Ar insemna ca ai diabet. Diabetul netratat, printre alte probleme, duce la impotenta. Mergeti de urgenta la dr si faceti tratament adecvat pentru scaderea valorii glicemiei. In cazul diabetului este foarte importanta alimentatia. Trebuie tinut regim.Sanatate!

Google

acum 13 ani

Viata sexuala a barbatilor diabetici

Impotenta. Aproape jumatate dintre barbatii cu diabet devin impotenti.
Principalele cauze sunt:
- Distrugerea nervilor de la nivelul penisului
- Distrugerea vaselor de sange de la nivelul penisului
- Controlul deficitar al nivelurilor glucozei din sange

Impotenta fizica, de regula, se dezvolta greu, dar, odata aparuta, se agraveaza foarte repede. Simptomele includ un penis mai putin rigid si erectii tot mai rare. In cele din urma, erectiile vor disparea.
Cea mai buna metoda pentru evitarea impotentei este mentinerea sub control a nivelurilor glucozei din sange. Exista multe tratamente impotriva impotentei fizice.

rex1980

acum 13 ani

mersi de raspuns;am 34 de ani si mai am o intrebare.Diabetul poate sa duca la cancer? (de prostata sau penian etc);mai mentionez ca iau insulina (20-dimineata si 14-seara)dar e mai greu cu regimul;voi face tot posibilul sa mananc ce e recomandat la regim

carlamihai

acum 13 ani

ai asteptat cam mult,5 ani sa pui aceasta intrebare! si lasa viagra ,mai sunt si altele mai sanatoase decat ea. contacteaza-ma pe id adnana_2967. nu mai astepta inca 5 ani! nu ai spus ce varsta ai .

carlamihai

acum 13 ani

a,scuze ,am vazut mai tarziu comentariul celalalt ,in care specifici varsta.

Google

acum 13 ani

Nu sunt medic. Pe acest forum raspund rareori medici. Daca vrei raspuns dat de un medic, scrie la rubrica adresata medicilor. Dar daca vrei mai multe informatii scrie pe Google ''''diabet'''' si gasesti ce te intereseaza. Oricum mergi la doctor. Diabetul netratat duce la complicatii foarte urate. Sanatate!

rex1980

acum 13 ani

Deci inseamna ca nu este fimoza,ci distrugerea unor vase de sange din preput? (habar n-am: in preput exista sange?)..macar sa fie asa,ca sa nu am nevoie de operatie chirurgicala (circumcizie sau preputoplastie).Daca reduc din diabet,dupa un timp isi revine la normal penisul? Multumesc pt.raspunsurile care au fost foarte rapide pe acest site.

huashen

acum 13 ani

Stimati domni,

Citind pe forum despre problemele cu care va confruntati, va propunem sa va venim in ajutor cu un produs usor de utilizat, fabricat pe baza nanotehnologiei (nu sunt pastile), este un produs 100% natural, care pana in prezent a ajutat milioane de barbati. Este recomandat pentru îmbunătățirea funcției sexuale, crește potența, fertilitatea și crește rata spermatogenezei. Are efect benefic în tratarea prostatitei, hemoroizilor, fisurilor anale, exema pungilor testiculare și contribuie la ameliorarea diabetului zaharat, dar și a hipertensiunii arteriale.
Acest produs este foarte pop**ar in Europa de Vest, America si Asia.
Pentru mai multe detalii despre produsele noastre va rugam sa accesati site-ul: huashen.ro si pagina de facebook: http://facebook.com/home.php?sk=lf#!/profile.php?id=100001219822747
Pentru orice intrebari, nu ezitati sa ne contactati la: 0723 674 259, iar noi vom fi fericiti sa va ajutam!

cristi

acum 8 ani

buna ziua am 36 de ani si nu am erectie in urma cu 5 ani mam imbolnavit de epilepsie si de atunci nu mai am erectie oare din cauza boli sa fie va rog din suflet sa-mi raspundeti