explicatimi

Disfunctii sexuale masculine

Postata de Sebastian16 cu 13 ani in urma.

Buna problema mea e una rusinoasa ... la fiecare ejaculare simpt dureri foarte mari in oase si problema se inrautateste pe zice trece am 21 de ani doar no sami spuneti sa nu mai fac sex? astept un diagnostic va multumesc!

Raspunsuri (10)

Psih. Maria - Laura Cojocaru

acum 13 ani

Inainte de toate e bine sa mergi la un specialist si sa-ti faci niste analize. Daca problema nu este de ordin fizic, atunci iti recomand contactarea unui psihoterapeut si urmarea unei psihoterapii.
Mult succes!

Sebastian16

acum 13 ani

presupun ca e o problema fizica din moment ce cu greu ma pot ridica dupa scaun ... cum fac o miscare brusca sipt o durere ingrozitoare in zona unde actioneaza greutatea corpului meu

Sebastian16

acum 13 ani

am uitat sa mentionez cele mai sensibile zone is articulatiile

Psih. Maria - Laura Cojocaru

acum 13 ani

In acest caz neaparat mergi la un specialist ca sa vezi despre ce este vorba!
Iti doresc multa sanatate si incredere in tine!

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 13 ani

Sebastian,
Durerile din timpul ejacularii sunt secundare unei afectiuni fizice mai dureroase, am putea spune. Mergi la un medic specialist si urmareste sa rezolvi afectiunea principala. Este posibil ca in urma acestui tratament prin ameliorarea sau vindecarea generala sa inceteze si durerile din tp ejacularii. Mult succes!

Sebastian16

acum 13 ani

uitasem sa specific durerile nu apar exact in momentul ejacularii ... le simpt mult timp dupa ... e ca si cum as avea un segment si cu cat fac mai mult sex cu atat ma dor oasele mai tare ... simpt cum mi se golesc oasele le simpt tot mai slabite ... problema mea e ca am tubulopatie renala si asta combinata cu sex or sami faca probleme mari

Sebastian16

acum 13 ani

iar din punct de vedere psihic sexu e necesar :( e groaznic ca simpt ca si cum as fi intre doua cutite am de ales in psihic si fizic :|

Sebastian16

acum 13 ani

afectiunea prinpipala nu poate fi rezolvata e incurabila

Psih. Maria - Laura Cojocaru

acum 13 ani

Poate o consiliere psihologica ti-ar fi de ajutor, poate si o terapie energetica. Cauta la tine in oras sau intr-un oras unde poti ajunge, un specialist. Incearca si asa. Cred ca o terapie energetica, combinata cu o psihoterapie, ar putea cel putin ameliora problema cu care te confrunti.

Sebastian16

acum 13 ani

iti multumesc mult pentru tot