exerciti kegel

Disfunctii sexuale masculine

Postata de snivi4all cu 12 ani in urma.

buna ziua Stie cineva sa ma lamureasca si pe mine in legatura cu exercitile kegel cum se fac ? am citit ceva pe net dar sunt cam comfuz si nu stiu cum sa le fac ,cu ce alte exerciti cunoscute seamana sau cum se fac contractile ale despre care se spune?

Raspunsuri (4)

Psihosexolog clinician

acum 12 ani

Pentru ce sa faceți aceste exerciții?

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 12 ani

Exercitiile Kegel se realizeaza pentru controlul ejacularii.
Exercitiile constau in contractia ritmica si sustinuta a muschilor pubococcigieni. Ii puteti identifica in timpul urinarii fractionate. Sunt acei muschi care prin contractia lor intrerup jetul de urina.
Realizate singure, aceste exercitii nu au o pondere foarte mare in realizarea controlului ejacularii.

Psihosexolog clinician

acum 12 ani

Eu va recomand un managemet asupra stimulilor excitatori. Adica, o gandire distributiva pe mai multi analizatori perceptivi, iar prin asociere si gândire distributiva va puteți identifica, controla si manip**a acei stimuli hiper-excitatori. Este o practica validata științific din perspectiva paradigmei cognitiv-comportamentale. Sanatate!

EXPANZITE

acum 12 ani

Suntem alaturi de produsul nostru şi vă garantam satisfacţie totală.

http://www.crestere-penis.ro/

Tratati-va cu cel mai bun si increzator supliment disponibil pe piata si aflati cum mii de barbati si-au recapatat increderea, vitalitatea, rezistenta si performanta sexuala, cu Expanzite.