erectie

Disfunctii sexuale masculine

Postata de wolfmarius cu 11 ani in urma.

Dc nu mi se decaloteaza gladul can e in erectie si de ce simt un usor discomfort la atingerea glandului

Raspunsuri (1)

luhana

acum 11 ani

glandul nu se decaloteaza deloc?aceasta problema se numeste fimoza si poate sa fie congenitala,n functie de gradul de fimoza, tratamentul poate consta in decalotarea progresiva, repetata, blanda (doar in fimoza usoara, altfel exista riscul transformarii in parafimoza), sau largirea chirurgicala a inelului preputial sau ablatia preputului.