erectie

Disfunctii sexuale masculine

Postata de Valentina14114572 cu 13 ani in urma.

Buna ziua ! am 25 de ani si am o problema. sunt cu prietena mea de 3 ani si nu stiu ce se intampla cam de 1 an de zile, imi dau drumu repede in aprox.4 min dar numai cand prietena mea sta deasupra pt ca ma excit foarte tare ,dar cand incercam alte pozitii rezist si mult mai mult ! si inca ceva la al 2 lea numar foarte greu se "mai ridica" doar prin sex oral...am vreo problema?

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 13 ani

Ejaculare precoce in anumite pozitii. Al doilea numar daca il faci prea repede, e normal sa nu ai erectie. Daca astepti macar o jumatate de ora sau o ora, atunci ar trebui sa fie ok, sa ai erectie mai usor, dar tot nu vei avea la fel de usor ca la primul act. E normal.

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 13 ani

Este f bine ca ti-ai dat seama ca numai in anumite pozitii ai probleme cu ejacularea precoce.
Lasa atunci aceasta pozitie pentru final. Sunt convinsa ca imaginatia ta si diversele tratate erotice iti vor pune la dispozitie nenumarate pozitii din care poti sa alegi pe cele care te ajuta sa ai un control sexual asa cum iti doresti.

Grig15

acum 13 ani

Totul este normal, nu iti face probleme.Ca sa prelungesti actul sexual schimba pozitiile si las-o mai lent cu miscarile sau chiar te opreste pentru o perioada.