erectie sp***a.

Disfunctii sexuale masculine

Postata de Alexsunteu cu 13 ani in urma.

Buna.am si eu o mica problema...am 18 ani si am o prietena de 1 an si jumatate, cu care mi-am inceput viata sexuala.(acum 1 an si 3 luni).inainte aveam mai multe partide de sex intr-o noapte ca sa zic asa.nu vreau sa ma laud dar uneori ajungeam si la 3-4 numere.:D.De ceva timp am observat ca mai mult de un singur numar nu pot.pur si simplu dupa prima ejaculare nu mai am erectie...si tipa se chinuie incearca de toate...NU MERGE!Dupa perioada aceea in care faceam sex nebun(se intampla odata la 2 zile - asta cand eram in vacanta) am ajuns sa facem sex doar in weekend(cum fac in prezent si o singura data.nu mai mult).De obicei faceam sex cam cate 1-2 numere.Dar de o perioada(1 luna) la al doilea numar penisul ma lasa balta.Problema este ca o iubesc foarte mult si ea se gandeste ca nu e buna pentru mine, ca nu mai este in stare sa ma satisfaca...e o situatie cam delicata as putea spune.astept un sfat al unui medic.vreau sa stiu daca ar trebui sa vizitez un medic sau daca e pe fond emotional.Multumesc anticipat!

Raspunsuri (2)

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 13 ani

Shad,
Cum te simti in ultima vreme, adica de cateva luni incoace? S-a intamplat ceva special in viata ta in urma cu o luna?
Pana aflu mai multe amanunte, ti-as recomanda sa te odihnesti mai bine, sa dormi si sa mananci bine pentru ca starea de vitalitate sexuala este in stransa legatura cu vitalitatea intregului corp.
In viata oricarui cuplu apar momente de epuizare. Poate fi de vina chiar rutina cuplului, scaderea vitalitatii sau diverse probleme emotionale: stres, oboseala accentuata, conflicte aparute in cadrul cuplului.

Alexsunteu

acum 13 ani

Conflicte nu au fost.ba din contra.sa zicem ca luna care a trecut am fost putin cam obosit.cand spun obosit ma refer cate o noapte nedormita pe saptamana.dar nu in fiecare saptamana.sau ma puneam in pat pe la ora 1-2 si ma trezeam la 6:30.si incepeam acelasi program:scoala, acasa, invatat, desenat(sunt la arhitectura.a 12-a).nu pot spune ca am avut un program de studiu chiar incarcat.chestia e ca nu prea stiu sa imi organizez timpul si de asta stau pana tarziu.ati inteles despre ce e vorba.ma gandesc sa nu am eu ceva.prietena mea la un moment dat isi facea griji si ea.se gandea k nu ma mai poate satisface sau...chestii din astea..si intrase si ea intr-o stare destul de dificila...am incercat sa o fac sa treaca peste...ma gandeam ca macar ea sa fie ok.ea e destul de bine as putea spune.tinand cont ca a fost ziua ei recent si apoi a mea si ziua indragostitilor...de ce va zic toate astea:pt ca stiu ca unele probleme tin de starea de spirit.de cat de bine stam pe fond psihic.si daca si ea e intr-o stare in care sunt eu..atunci chiar ca nu mai am putere sa fac nimic...:D.sper ca nu v-am plictisit cu atata vorbarie.Multumesc pentru ajutor!