Erectie rapida si ejaculare precoce.Ma puteti ajuta cu un sfat?

Disfunctii sexuale masculine Disfunctie erectila Tulburari sexuale

Postata de PaulT cu 7 ani in urma.

Buna. Numele meu este Paul si am 23 de ani. Cand ma sarut cu partenera, sau cand ne atingem si ne mangaiem, penisul meu are erectie, si mi se pare ca asta se intampla prea repede. Pe langa asta, la actul sexual, cand introduc penisul in partenerea mea dupa nici un minut am senzatia ca sunt excitat maxim, si ejaculez. Dupa cateva minute penisul meu are erectie din nou si pot sa incep un act sexual normal, dar e deranjant si ma simt prost ca termin prea repede prima oara. Exista vreo solutie sa nu se mai intample asta? Si e normal ca penisul meu sa aibe erectie la un simplu sarut? Astept un raspuns, si va multumesc pentru timpul acordat. Stima.

Raspunsuri (2)

psih.Bogdan Pîrtoacă

acum 7 ani

Salut, Paul!
Imi pare rau ca te confrunti cu aceasta problema, insa ea se poate rezolva prin psihoterapie, deoarece cauza ejacularii precoce este de natura psihica. Teama si anxietatea sunt incompatibile cu o buna erectie, cu o viata sexuala armonioasa. E greu sa ai erectie atunci cand ti-e frica sau chiar cand ai o aparent mica teama.
PS E normal să ai erecție atunci când săruți.

PaulT

acum 7 ani

Multumesc pentru raspuns.