Erectie prematura

Disfunctii sexuale masculine

Postata de Anonim06 cu 10 ani in urma.

Buna ziua!
Am 22 de ani si am o problema cu erectia.
Imediat dupa inceperea actului sexual la cateva secunde se termina totul... uneori tine putin mai mult... alte ori foarte foarte putin.
Am incercat sa ma gandesc in alta parte, dar degeaba...
Nu prea stiu ce sa fac.
Daca se poate sa imi da-ti un sfat, sau sa imi recomandati ceva ce m-ar putea ajuta.
Am gasit prin intermediu internetului o gramada de medicamente dar nu prea am incredere, plus ca sunt foarte scumpe.
Va multumesc!

Raspunsuri (1)

nicu1718

acum 10 ani

Lucrurile sunt destul de simple.
In primul rand trebuie sa constientizezi ca suntem oameni si ceea ce suntem e natural, nu avem de ce sa ne rusinam.
Incearca sa nu te mai masturbezi. Masturbandu-te iti programezi mintea pentru a "se termina" repede, iar tu tocmai asta nu vrei.
Constientizeaza ce faci.
Adica fii prezent acolo, nu te panica ca se termina repede sau ca se termina greu. Penetrarile trebuie sa fie cu un tempo lent, pana cand te obisnuiesti ca nu vrei sa atingi doar orgasmul, ci vrei si un act de durata.
Nu cred in pastile, dar un stil de viata sanatos ajuta in orice problema.
Si ca raspuns final, ejacularea precoce in majoritatea cazurilor e pe fond psihic, analizeaza, accepta si rezolva problema in interiorul tau, restul o sa vina. Cel mai bine ar fi sa ai o prietena care chiar tine la tine, care te ajuta cu problema asta.