erectia

Disfunctii sexuale masculine

Postata de dilimacku cu 13 ani in urma.

buna cand fac sex cu prietena mea mi se pare ca ejaculez prea repede cam ce timp ar fii normal pt erectie

Raspunsuri (2)

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 13 ani

Daca iti pui aceasta intrebare si ai aceasta banuiala ca ai ejacula cam rapid inseamna ca prietena ta nu este satisfacuta.
In concluzie , raspunsul e foarte simplu : erectia ta sa dureze suficient de mult ca sa-ti satisfaci prietena.

Psih. Bogdan Vasile Alexandru

acum 13 ani

Exista mai multe aspecte la intrebarea ta. Satisfacerea partenerei este unul dintre acestea. Totusi este important sa iei in considerare si ceea ce indica statisticile. Si anume un contact sexual normal dureaza intre 3-7 minute (Barlow, D.) sau intre 3-15 minte. Daca pentru tine timpul pana la ejacualre este de mai putin de doua minute sau mai putin de 10 miscari de intromisiune, atunci vorbim de ejaculare precoce.