ejaculare

Disfunctii sexuale masculine

Postata de lary_cool18 cu 11 ani in urma.

Buna seara.Ma numesc Larisa,sunt din braila,am 21 de ani si am si eu o intrebare daca ma puteti ajuta..am un prieten de ceva timp si in momentul in care facem dragoste,la penetrare ejaculeaza deodata,prea repede,dupa pierde din erectie,sta putin si are din nou erectie.ce se intampla?se poate face ceva ?
Va multumesc

Raspunsuri (1)

Florin

acum 11 ani

Draga LARISA.Dupa cite am inteles de la tine,prietenul tau ejaculeaza prea repede,sau mai bine zis imediat ce incepe sa te penetreze.Ei,de fenomenul acesta se lovesc foarte multi tineri sau tinere si asta din cauza ca unul din cei doi se excita prea tare,cauta sa se descarce si in felul acesta apare ejacularea precoce care este foarte neplacuta deoarece actul sexual se consuma prea repede si unul dintre parteneri,de obicei femeia,ramane nesatisfacuta.De obicei acest lucru se intimpla la persoanele care nu au,sau nu au avut o viata sexuala prea activa,in sensul ca au sau au avut contacte sexuale prea rar,ocazional sau aproape deloc.Din cite stiu eu,ejacularea precoce poate aparea si la persoanele depresive(aici e cu doua variante-poate avea ejaculare precoce sau in cele mai multe cazuri poate aparea lipsa erectiei).Sau pot fi si unele probleme neurologice,psihice,etc.In cazul fericit cind ejacularea e prea rapida din cauza excitatiei prea mari(si eu am trecut in urma cu 12 ani prin asa ceva),este recomandat preludiul,un preludiu care sa cuprinda tot tacamul de atingeri(acelea pe care cuplul le considera normale,placute si delicate),si abia apoi sa se consume actul sexual in sine,iar odata cu trecerea timpului veti observa ca ejacularea precoce se va amina sau va dispare in totalitate.Daca se intimpla ca partenerul tau sa ejaculeze prea repede iar tu nu esti satisfacuta,nici o problema,stati 5 minute in care canalul pe care se scurge sperma din penisul lui se va goli(trebuie strans delicat penisul,gen mulgere in aceasta pauza,si se sterge capul penisului bine sa nu ramana urma de sperma pe el iar cind apare erectia din nou se poate continua penetrarea,adica urmeaza alta partida de sex(DAR TREBUIE MARE ATENTIE DEOARECE DACA IN URMA PRIMULUI CONTACT SEXUAL MAI ARE URME DE SPERMA SAU CHIAR SPERMA IN CANALUL PENISULUI,POTI SA RAMAI INSARCINATA)si asta in cazul in care nu fol.prezervativul.Eu personal am folosit aceasta metoda si a functionat foarte bine,fara urmari neplacute.Eu i-ti recomand sa porti o discutie cu iubitul tau in acest sens,si inainte de contactul sexual incercati preludiul pentru ca va va oferi senzatii intense de placere.In rest va doresc spor la treaba,sex cit incape si placere maxima.