ejaculare

Disfunctii sexuale masculine

Postata de olegion cu 13 ani in urma.

ce metode sun pentru a intirzia ejacuarea precoce

Raspunsuri (3)

Psihosexolog clinician

acum 13 ani

Terapia sexuala este singura metoda in rezolvarea problemei dv.
Simplu. Afli ce declanseaza si mentine tulburarea ta de ejaculare si apoi tratezi problema. Pe internet sunt multe tehnici dar daca nu faci o evaluare de un specialist in domeniu nu ai cum sa nu reusesti problema ta. Pe internet vei gasi si medicamente toxice si contrafacute. Atentie mare la ce consumi si cum te tratezi.

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 13 ani

Poti cauta pe net anumite informatii despre intarirea muschilor pubococcigieni - exercitiile Kegel - care imbunatatesc controlul sexual sau tehnica START_ STOP.
Daca nu reusesti singur, te poti adresa unui psiholog cu competenta in terapia sexuala.
Mult succes!

Grig15

acum 13 ani

Folosirea prezervativului poate intarzia ejacularea precoce,intreruperea miscarilor in vagin, scoaterea penisului afara pentru cateva momente.gandindu-te pur si simplu la altceva nu la actul sexual cu alte cuvinte distragerea atentiei de la actul sexual,si in momentul cand simti ca se apropie ejacularea apesi puternic cu degetul penisul in zona dintre testicole si anus pentru cateva secunde, dupa care continui miscarile dar mai lente si ample, sau mai lasa partenera sa faca miscari tu ramai pe loc, si ar mai fi exercitii pentru intarirea muschilor penisului care duc la intarzierea ejacularii muschii pubocogcilieni.