Ejaculare semi-prematura

Disfunctii sexuale masculine

Postata de iFlorinSalam cu 8 ani in urma.

Buna seara , am 25 ani , o viata sexuala nu foarte activa , si de multe ori cand ma "excit" din saruturi amoroase sau atingeri senzuale , fara a fi cu partenerul in pat , am o mica ejaculare prematura ( imi dau drumul foarte putin , un strop gen ) , dar cand ajung la actul in sine , nu este nici o problema , ejacularea este normala , actul sexual decurge ok...

Oare este normal sa am o asa mini ejaculare dupa doare cateva sarutari ?? Ceva remedi ? Sau cum pot afla exact ce am ?

Raspunsuri (2)

csaba

acum 8 ani

ei! vedeti? de asta e bine sa fie educatie sexuala in scoli !
da frate! este absolut normal! se numeste lichid preseminal si apare la fiecare act sexual si poate uneori sa contina spermatoizi (deci ai grija)! dar ti-as recomanda totusi sa vorbesti despre asta cu cineva care are cunostiinte de anatomie!

Dirnelea

acum 8 ani

E normal, daca era ejaculare precoce trebuia sa incerci tot felul de remedii fie ele naturiste sau de alta natura. Eu am avut asa ceva intr-o perioada si am scapat cu capsule.
Alt amic nu prea a avut rezultate cu capsule si a luat ceva picaturi ce l-au ajutat.