ejaculare rapida

Disfunctii sexuale masculine

Postata de crististan73 cu 13 ani in urma.

am nevoie de ajutor,va rog sa ma indrumati spre o specialitate medicala care se ocupa de tratarea acestei afectiuni.am 37 de ani si in ultimul timp am o mare problema cu viata sexuala si anume ejaculez foarte repede.niciodata nu am fost un armasar dar cred ca ma incadram in limitele normale pentru o viata sexuala normala.sotia mea nu prea doreste sa ma sprijine in gasirea unei solutii si nici nu stiu cui sa ma adresez.imi este si teama sa incerc sa fac dragoste cu sotia mea ,ca nu cumva sa o dezamagesc din nou si sa ma faca sa ma simt ca un nimeni.nu stiu cati sufera de asa ceva ,insa la mine personal ,pana in urma cu 6 luni nu am simtit ca ar fi ceva in neregula cu mine.sunt fumator si poate ca si asta e o cauza a problemei.inca ceva ,desi am luat un medicament care se spune ca imbunatateste potenta se pare ca nu a avut nici un rezultat,deoarece am ejaculat rapid si dupa aceea sa dus si taria.va multumesc

Raspunsuri (4)

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 13 ani

Faptul ca pana acum 6 luni te considerai in limite normale este un fapt bun si arata ca ai sanse mari sa revii la performanta sexuala dinainte cu un ajutor de specialitate.
Adreseaza-te unui psihoterapeut cu experienta in disfunctiile sexuale din zona in care locuiesti.
Daca esti din Bucuresti poti sa ma contactezi pt o programare.
Mult succes!

crististan73

acum 13 ani

va multumesc pentru incurajari,sunt din hunedoara si am sa caut prin zona pe cineva

Psihosexolog clinician

acum 13 ani

Va puteti adresa si clinicii noastre de sexologie de la Cluj-Napoca. Sanatate!

Psihosexolog clinician

acum 13 ani

Va puteti adresa clinicii noastre din Cluj-Napoca. Sanatate!