ejaculare rapida

Disfunctii sexuale masculine

Postata de adiran cu 13 ani in urma.

Am 19 ani si ma masturbez de la varsta de 14 ani cam odata pe saptamana. Am facut odata sex si am ejaculat in aprox 2 min.In diferite situatii cand ma sarutam si mangaiam cu prietena mea daca ma atingea putin pe penis cand eram excitat ejaculam in pantaloni. Este normal sa fiu atat de sensibil? multumesc anticipat

Raspunsuri (6)

floryny

acum 13 ani

Poti face tratament pentru a nu mai ejacula prematur folosind de la farmacie o crema, un spray, sau chiar tablete.

stef

acum 13 ani

Auzi Adriane? daca la primul act sexual ai reusit sa ti 2 min esti perfect! CURAJ in continuare,nu ai nevoie de tratament.

Psihosexolog clinician

acum 13 ani

Rugamintea mea la tine este una singura: fara creme, spray si tablete! Ejacularea precoce este o problem psihogena nu una biologica. Asadar, ejacularea precoce se poate controla apeland la un managment adaptativ asupra stimulilor sexuali pentru a controla ejacularea. Daca ajungi de acum pe tablete vei avea parte de un sex disfunctional dezadaptativ.

Iuli

acum 13 ani

Sfat: masturbeaza-te inainte de a te intalni cu prietena ta. Asa, tensiunea va fi mai mica si nu vei simti nevoia chiar asa. Si incearca si sa te controlezi si sa nu te gandesti numai la sex, ci si la ea ca persoana, la afectiune, la alte chestii mai putin sexuale.

marcus4161

acum 10 ani

Pastile ejaculare precoce –
http://track.c***a.ro/product/c***a/?uid=2484&sid=643&pid=119&bid=adc***aec

gigi

acum 13 ani

ejacularea precoce ţine, după părerea mea mai mult de parteneră. de douăzeci de ani sunt căsătorit cu o femeie cu care n-am reuşit mai mult de 3-4 minute de sex cu penetrare fără să ejaculez. de câţiva ani am o prietenă cu care reuşesc 15-20 minute de sex în toată regula, fără ejaculare. dar e o diferenţă mare între cele două femei, atât anatomică cât şi de comportament la pat.