ejaculare precoce

Disfunctii sexuale masculine

Postata de adriann123 cu 10 ani in urma.

am 23 de ani sh sufar de ejaculare precoce.vreau sh eu un sfat.cnv care sa vindecat de problema asta...si cum.ce tratament a folosit?va multumesc

Raspunsuri (2)

Psihoterapeut Gabriel Pîrvan

acum 10 ani

Buna seara,

Adriann123, faptul ca ai ejaculare in timpul actului sexual poate avea diverse cauze. Printre cele mai intalnite pot fi:
-stimularea sexuala puternica in timpul actului erotic. De obicei, apare atunci cand actele sexuale sunt mai rare sau cand perioada de abstinenta sexuala este mai indelungata;
-impulsivitatea si capacitatea redusa de autocontrol
-anxietatea sau ingrijorarea, teama ca nu vei fi suficient de performant .
In ultimele doua cazuri, tehnici de relaxare , de autocontrol si de dimunare a anxietatii , sub indrumarea unui psiholog,ar putea fi de folos.
Daca nu te regasesti in aceste explicatii, poate niste investigatii medicale ar ajuta la identificarea cauzei.

O seara placuta!

Psihoterapeut Gabriel Pirvan
telefon: 0764.443.184
e-mail: [email protected]
site: www.psihoutil.ro

razvan_rrr

acum 10 ani

Uite aici un produs din plante care iti imbunatateste considerabil viata sexuala: intra pe c***a.info