ejaculare precoce

Disfunctii sexuale masculine

Postata de snivi4all cu 11 ani in urma.

Buna ziua Saptamana trecuta am consultat un medc urolog -sexolog pt problema cu ejaculare precoce si mi sa prescris sa iau Seroxat care este un antidepresiv poate sami zica cineva ce legatura are cu ep sau cineva care are o problema asemanatoare.

Raspunsuri (4)

cristyyy

acum 11 ani

nu fuma, nu bea, nu te culca tarziu, alearga prin parc, pune partenera sa te masturbeze, priviti filem porno amandoi fara a va atinge = totul e fizic si mai ales psihic. daca rezisti la ultimele doua sfaturi......ai scapat!

problema ta

acum 11 ani

Problema ta o au 70% din barbati . Este cauzata pe de o parte unei potente slabe cauzate de mastrubat des, pe de alta parte de emotii. Nu lua p***aile alea de medicamente caci te fac impotent, depresiv, iti deregleaza hormonii si nu te va ajuta cu nimic. Trebuie rabdare catva ani pana te obisnuiesti cu ... vaginul.

Pastile ejaculare precoce

acum 10 ani

Pastile ejaculare precoce –
***

Psih. Gabriela Miu

acum 11 ani

Buna ziua , inainte de a avea o cauza fizica, ejacularea precoce poate fi un semn al unui dezechilibru la nivel psihic. Acest lucru il puteti afla si discuta impreuna cu un psihoterapeut inainte de a administra medicamente care pot sa rezolve momentan problema dumneavoastra (simptomul) dar nu vor reusi sa inlature `radacinile` ei, astfel problema putand sa reapara peste un timp sub aceeasi forma sau sub alta.