Ejaculare precoce.

Disfunctii sexuale masculine

Postata de ady_lowe cu 13 ani in urma.

Buna ziua,

Am o problema cu ejacularea. Mi se intampla sa ejaculez cand sunt foarte excitat chiar si fara sa ma atinga cineva, nici macar nu mai pot ajunge la actul sexual.
As vrea sa stiu cat de grava este problema si cum se poate rezolva!

Raspunsuri (7)

maryian0218

acum 13 ani

aceeasi problema o am si eu:(si sincer nu am gasit un raspuns pina acum

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 13 ani

De cele mai multe ori asta se intampla datorita unei supra stimulari sexuale. Chiar si in lipsa unui contact sexual, stimularea sexuala are loc prin imaginarea unor fantasme erotice, masturbare sau vizionarii de chestii hot. Se stie ca ..creierul este cel mai puternic afrodisiac ! Cat timp pe zi acorzi acestor activitati?
De-asemenea, obisnuinta de a te masturba si a te rezolva singur, face ca sa te programezi singur in directia descarcarii cat mai rapide, fara sa tii cont de starea si nevoile partenerei tale.

anonim

acum 13 ani

ce e de facut sa iti resetezi mintea incat sa tina

leo

acum 13 ani

cumpara suifan este f bun si poti face sex si 2 ore.

dorin

acum 13 ani

are dreptate leo, dar incearca sa te abtii o perioada fara sex ca nu mori si cand faci sa incerci sa te ti... e foarte greu stiu dar merita sa incerci si natrual inainte de chimical.... usor si tandru ca pe la 40 ai sa fi doggi style, ai sa iei pastile sa te termini =))

Gigel

acum 9 ani

Da, si eu patesc la fel:( adica nici nu apuc sa ajung la un act sexual ca deja sunt "ud" ce e de facut? Eu am 21 de ani si nu prea fac sex.. Dar cand e momentul ma fac de ras ptr ca ma "ud" repede, unor fete li se pare amuzant, dar mie nu prea, imi puteti da un sfat va rog?

DragosC

acum un an

Buna! Dă-mi numărul tau de telefon, ca sa vorbim in privat deoarece este o problema mai delicata! Și mai greu de explicat!