ejaculare precoce

Disfunctii sexuale masculine

Postata de 30deea cu 13 ani in urma.

Buna ziua sotul meu cred ca are o problema deoarece ejaculeaza foarte repede,eu de cele mai multe ori nu pot ajunge la orgasm spune ca vrea sa mearga la doctor dar nu o face banuiesc ca din pudoare mentionez ca are 31 de ani si cred ca nu e normal la varsta asta ,as vra sa stiu daca v-ati confruntat cu o astfel de problema si ce ati facut multumesc mult.

Raspunsuri (5)

Dinu

acum 13 ani

de obicei ejacularea precoce este o problema de pana in 20 de ani. Solutia e simpla: mai multe partide de sex una dupa cealalta. Dupa prima ejaculare timpul pana la cea de a doua scade simtitor

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 13 ani

In cazul ejacularii precoce se recomada terapia sexuala. In aceasta situatie, ambii parteneri sunt invitati in terapie. In multe situatii schimbarea partenerei poate imbunatati durata de timp necesara ejacularii. Deci nu este numai treaba barbatului, si femeia are contributia ei la aceasta situatie:)
Exista cateva tehnici care pot imbunatati considerabil durata actului sexual: Tehnica Stop, Squeeze, tehnicile de relaxare, precum si constientizarea nivelului de excitatie.
De asemenea, scaderea gradului de anxietate legat de performanta sexuala are o contributie majora in prelungirea actului sexual.
Ejacularea precoce este una din problemele sexuale care are un prognostic foarte bun in urma terapiei sexuale de cuplu.
Mult succes!

andy

acum 13 ani

e corect comentariul Dnei Dr

Dumitru471

acum 10 ani

Pastile ejaculare precoce –
http://track.c***a.ro/product/c***a/?uid=2484&sid=643&pid=119&bid=adc***aec

Ciprian

acum 9 ani

Buna, recomanda-i solutia suifan pentru intarzierea ejacularii precoce. http://suifanoriginal.blogspot.ro/2014/06/ridicare-personala-si-discreta-din.html