ejaculare precoce

Disfunctii sexuale masculine

Postata de aditanchis cu 14 ani in urma.

eterna problemă a bărbaţilor- ejacularea precoce; poate mă ajută şi pe mine cineva cu un sfat cum să scap de ea, de unde să încep? ar putea fi circumcizia o soluţie de luat în seamă?

Raspunsuri (2)

Sexoterapeut William David

acum 14 ani

Salut,

Singurul tratament natural si ecologic este cel psihogen. Adica un managment functional adaptativ asupra stimulilor excitatori care te va ajuta sa controlezi tulburarea de ejaculare. Asadar, TE este o problema psihogena (managmentul disfunctional dezadaptativ) si se trateaza psihogen. Succes!

Mihai1989

acum 14 ani

Incearca tratamentul cu climinax.Eu l-am folosit si s-a dovedit a fi bun.Da-mi add pe messenger la id [email protected] si mai vorbim