Ejaculare precoce

Disfunctii sexuale masculine

Postata de andrey8888 cu 14 ani in urma.

buna ziua
Am 21 de ani si am eu o problema. Am avut o prietena timp de 3 ani. La inceput aveam o viata sexuala normala iar de un an incoace ma terminam repede si as vrea sa stiu din ce cauza. multumesc. Mentionez ca la inceput o faceam foarte des iar in ultimul timp eram tot plecat si o faceam cam de 3-4 ori la 2-3 saptamani

Raspunsuri (4)

contea

acum 14 ani

muti au problema aceasta. Mai multe obtii prin exersarea muschilor pelvieni - exercitii Kegel

Csara

acum 14 ani

Ati putea sa prelungiti preludiul, sa incercati sa intarziati ejacularea prin oprirea temporara a miscarilor cop**atorii. De asemenea, puteti incerca sa va controlati gradul de excitatie prin auto-distragerea atentiei sau prin retragerea, pentru scurt timp, a penisului din vagin. Repetarea contactului sexual la scurt timp intarzie ejacularea. Puteti incerca tehnica squeezing prin care in momentul in care simtiti ca se apropie ejacularea, sa strangeti glandul intre degetul mare si aratator. Sau sa apasati la baza penisului intre anus si organul genital, pentru blocarea ejacularii. Dupa ce se realizeaza detensionarea continuati actul sexual normal. Indicat este ca tehnica squeezing sa o utilizati de maxim doua ori in timpul aceluiasi act sexual.

Pissy

acum 14 ani

Pai e si normal ca te termini mai repede deorarece organismul tau era obisnuit cu sex regulat iar acum ....remediul:exersarea muschilor pelvieni ;).....si incearca sa intrerupi ejacularea cat de mult poti,adika oprestete din miscari in momentul in care simti ca`ti vine in plus,daca partenera este buna [cum ziceti voi baietii] e mai greu :)...oriqm succes in continuare :*...

anonimus1994

acum 10 ani

salutare as avea si eu o intrebare .. dupa o partida de sex protejata cu prezervativ urmata de sex oral si urmata de sex fara prezervativ unde m-am ejaculat in afara .... care sunt sansele ca ea sa ramana gravida ?