Ejaculare Precoce/Spontana?

Disfunctii sexuale masculine

Postata de Utilizator11642844057 cu 2 ani in urma.

Poti sa ejaculezi strict din cauza stresului, in afara oricarui stimul sexual? Ma refer aici daca poti sa patesti sa ejaculezi in timpul unei activitati normale, datorita unei cantitati insemnate de anxietate sau panica? Fara sa te atinga, mangaie, sau sa te gandesti la ceva sexual.

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Disfunctii-sexuale-masculine/tulburari-de-erectie_686

Psiholog Jeni Chiriac

acum 2 ani

Este nevoie sa consultati un medic urolog pentru a exclude orice cauza anatomo-fiziologica. Veti aborda cu specialistul inclusiv dinamica vietii dvs sexuale, daca sunteti sau nu intr-o relatie stabila, daca in experientele dvs initiale, de debut al vietii sexuale, in momentele de autostimulare, a existat o asociere cu o stare de tensiune, stare de anxietate, stres emotional intens.