e normal ?

Disfunctii sexuale masculine

Postata de Shameless cu 13 ani in urma.

salut ! am 21 de ani si am un penis erect de 15 cm ..recent am fost la un prieten care e medic si mi-a spus ca nu e bine cum e dezvoltat si ca s-ar putea sa am venele "incurcate" in scrot iar din acest motiv sa nu fie permisa trecerea sangelui cu un flux mai marit ..akuma intrebarea mea este ..ce se poate face in acest caz ? sau ce tratament /metoda mi-ati putea sugera ! el mi-a tot explicat de o metoda chinezeasca ce implica vibrarea scrotului iar in acelasi timp "sugerea" penisului ! oare bate campii cu aceasta metoda ?

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 13 ani

E posibil sa fie un varicocel. Poti cauta mai multe informatii despre aceasta afectiune, insa inainte trebuie sa fii diagnosticat corect de un medic chirurg. Varicocelul se opereaza. Nu apela la tot felul de metode care mai de care mai ciudate sau aiuristice. Mergi la un medic specialist in asa ceva (acesta la care ai fost, fara suparare, dar daca ti-a putut recomanda metode chinezesti, nu stiu cat de serios este) pt analize, diagnostic si tratament.

Shameless

acum 13 ani

ms frumos pt raspuns !

Andrei

acum 13 ani

Bate campii..categoric.

Shameless

acum 13 ani

am fost la un medic urolog specializat si intradevar mi-a zis ca bate campi si ca nu am nici o problema ..

eminem0142001

acum 12 ani

Si eu am 15 cm si nu-l consider a fi unul mic..este o marime normala, nu te ingrijora.