E NORMAL SAU ANORMAL?

Disfunctii sexuale masculine

Postata de dan_bcdro cu 13 ani in urma.

am erectii rare la 37 ani iar pe capatul testicolului stang am de mai multa vreme ceva asemanator unui chist care isi modifica duritatea functie de modificarile testicolului tare sau moale.Acesta a aparut insotit de o jena dureroasa care apoi a disparut. Ce o fi? Urmez tratament cu cipralex ptr depresie de 3 ani si de acum o sa mi se scada doza ptr ca ma apropii de finalul tratamentului si mai am ca bonus o colecistita nelitiazica si mai practic si culturismul de 3 ani.Oare am vreo problema cu testosteronul?MULTUMESC PTR RABDAREA D-VOASTRA.

Raspunsuri (2)

Psihosexolog clinician

acum 13 ani

Testoteronul este una, sedativul alta , precum si altele invocate de tine. Adica nu au legatura. Daca te referi la disfunctia erectila atunci merita sa consulti si un sexolog pe aceasta tema pentru a vedea cauzele si efectele simptomatologiei tale. Sanatate!

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 13 ani

Adreseaza-te unui medic urolog pentru a vedea daca totul este in regula la nivelul testicolului. Poate fi vorba de epididimita sau alta afectiune la acest nivel care implicit are efect si asupra erectiei sau nivelului de testosteron.
Mult succes!