Dureri ale scrotului

Disfunctii sexuale masculine

Postata de remus-span cu 12 ani in urma.

Buna ziua, ma numesc Remus Span, am 24 de ani, sunt activ sexual de cativa ani, de 1 saptamana am dureri ale scrotului, insotite de intepaturi, din cauza jobului nu am avut timp sa ma duc la un consult, intrebarea mea este daca poate fi ceva grav si necesita sa ma duc la medic imediat

Remus Span

Raspunsuri (4)

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 12 ani

Remus,
Fa-ti timp si mergi la un control urologic.
Descrierea ta este destul de sumara, nu spui ce intensitate au durerile, cand apar , daca apar si in somn sau se intensifica la efort. Oricum, cu lucrurile astea nu e de joaca, mergi la un medic urolog.
Mult succes!

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

o durere la nivelul scrotului poate proveni de la nivelul tractului urinar: un calcul migrat de la nivelul rinichiului pe ureter, o infectie uretrala (urinara joasa); sau o epididimita; e necesara examinarea de catre un medic urolog, ce poate recomanda un examen al sumarului de urina, o ecografie abdominala etc, un tratament specific.

cristian

acum 11 ani

atentie la greutati

Diaconu Lorena

acum 11 ani

Fratele meu a suferit un accident la coloana acum cativa ani, urmarile au fost multiple, asa numita incontinenta urinara, iar acum are dureri si arsuri cumplite la nivelul scrotului. A fost la medicul urolog, care il are in supraveghere, i s-a spus ca este de la hernie, a facut operatia de hernie, insa durerile si arsurile persista. Nu mai vorbim de faptul ca a luat tot felul de medicamente. Ce ne-ati putea sfatui?