ds

Disfunctii sexuale masculine

Postata de mihai1974 cu 12 ani in urma.

am si eu Disfunctia erectila usoare ,ce asi puta face,tratament sau ceve,cred ca este pe sistem nervos

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 12 ani

Nu cred ca este pe sistem nervos, probabil este ceva psihologic. Cautati anxietate de performanta si veti gasi un miliard de remedii, multi barbati au aceasta problema la un moment dat in viata, ideea este sa se autocontroleze, sa nu se gandeasca si sa treaca peste ea, evident cu ajutorul partenerei.

mihai1974

acum 12 ani

multumesc frumos pentru ajutor

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Disfunctia erectila se refera la inabilitatea constanta a unui barbat de a mentine erectia suficient timp .pentru a fi satisfacut de actul sexual. Nu se refera la lipsa interesului sexual sau a dorintei sau la dificultatile ocazionale de a atinge sau mentine o erectie.
va sfatuiesc sa consultati un psiholog, daca exista o problema psihologica .

mihai1974

acum 12 ani

dar am probleme de aces gen cate o data nu pot avea un act sexual,am consultat un doctor si m-a recomandat viagra dar nu prea a-si dori sa folosec,am retinerii..va multumesc