disfunctii sex

Disfunctii sexuale masculine

Postata de adittta80 cu 13 ani in urma.

in timpul actului sexual sexul masculin moare aproape de tot de ce am probleme ce se intampla?

Raspunsuri (3)

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 13 ani

Pai daca vrei un raspuns adecavat, da-ne mai multe detalii.
Ce varsta ai? De cat se intampla asta? Se intampla cu mai multe partenere sau doar cu una? Ce simti , ce-ti trece prin minte tocmai atunci?
Asteptam mai multe detalii,

adittta80

acum 13 ani

am 31 ani de 2 ani a inceput problema mea am avut parte in viata mea de multe partenere sunt cu cineva de 4 ani si imi place sa fac sex in fiecare zi dar de 2 ani am inceput la inceput o data pe luna si acum am inceput ca in fiecare zi de fiecare data cand am contact sexual sa fie ok sa am erectie sa fie f tare dar in timpul actului sa moara se inmoaie pur si simplu m-am gandit ca de vina e partenera ca ma inselat si ca imi e cam greata cand ma gandesc dar am incercat si cu altele sa vad daca am ceva dar e aceeasi problema imi doresc e bine dar moare in timpul actului sexual nu stiu ce se intampla ma puteti ajuta

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 13 ani

Adita,
Daca tu suspectezi ca problema are legatura cu faptul ca partenera te-a inselat, merita explorat in aceasta directie. Singura problema reala la varsta ta este cea legata de factorii psihici, pentru ca ceilati factori care determina scaderea erectiei cum ar fi diabetul, hipertensiunea, arterioscleroza nu stau in picioare la varsta ta.
Aici pe forum putem discuta anumite notiuni generale dar un ajutor ar implica cateva sedinte de terapie sexuala. Cand te hotarrasti, poti sa ma contactezi pentru o programare.