disfunctii erectie

Disfunctii sexuale masculine

Postata de lau1970 cu 13 ani in urma.

ce pot face?am hta secundara controlata si nu prea mai am erectie sau asa mi se para ca tot acolo ma gandesc .si am avut si niste probleme personale si ma-am stresat mult in ultima vreme..........ce trebuie sa fac sau ce sa folosesc sa imi redea increderea caci acum mie teama de esec............multumesc

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Consultati intai un medic de specialitate pt a exclude cauzele fizice. Daca fizic totul este in regula, indreptati-va catre un psiholog si veti vedea mai mult ca sigur ameliorari.

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 13 ani

Sa inveti sa nu te mai stresezi :) ..Face bine si la hipertensiune si la problema legata de erectie.
Asta inseamna sa inveti sa te relaxezi, sa gandesti mai optimist, sa nu-ti mai faci atatea griji... Chiar sa-ti repeti in mintea ta: O sa fie bine, o sa se rezolve.
Sunt anumite substante si preparate care pot imbunatati erectia, dar in general ele sunt contraindicate daca sunt si manifestari de hta.
Mult succes!