Disfunctie sexuala ? Help?

Disfunctii sexuale masculine

Postata de Wonderland cu 2 ani in urma.

Bună ziua ,ma confrunt cu o problema destul de grava și apăsătoare, mai pe scurt nu am erectie în timpul actului sau dacă e înaintea actului când sa fie momentul ca și cum nu se întâmplă nimic.Ideea e ca sunt cu o fata de 2 luni aproape și deja de doua ori am dat o În bara ,de iubita sunt atras maxim si nu mi dau seama de ce, urmează sa merg la un urolog acum după sărbători dar am zis sa cer și o părere aici.
Am probleme în familie ce ii drept ,fapt ce ma consumat în ultimele 2 3 luni înainte sa o cunosc pe ea ,dar am mai avut și tratament pentru tiroida acum câțiva ani ,o sa fac o programare și la endocrinologie ca am înțeles ca ar fi și asta o cauza ..mulțumesc anticipat.

Raspunsuri (1)

Psiholog Jeni Chiriac

acum 2 ani

Excludeti factorii endocrinologi sau alte probleme de natura medicala. Daca acesti parametri ies bine, este indicat sa optati pentru cateva sedinte de terapie pe anxietatea de performanta care poate aparea pe fond de tres si genera tulburari de erectie sau ejaculari premature/precoce