disfunctie erectila

Disfunctii sexuale masculine

Postata de Catalin64136256 cu 12 ani in urma.

sunt impreuna cu o fata de 6 luni iar de vreo 2 luni am inceput sa am probleme cu erectia ori nu se scoala deloc ori daca se scoala moare apoi destul de repede... mentionez ca la inceputu relatiei nu avem nici un fel de rpoblema aveam erectii rapide si puternice si o faceam chiar si de 3 ori la rand... acum nu stiu ce sa fac sa imi revin.... ma gandesc sa incerc proherb am vazut ca nu exista efecte secudnare si ma gandesc ca merita incercat

Raspunsuri (4)

Catalin64136256

acum 12 ani

ma mai gandesc si la UP care e cam acelasi lucru dar din ce zic ei are efecte mai rapide

Sari

acum 12 ani

Pot sa fie motive de ordin psihologic:frica de a lasa fata insarcinata, de a nu contracta vreo boala, ca esti judecat dupa performanta ta, ca nu ai dimensiunea optima, etc.Asta se intampla cam la majoritatea.Depaseste-le.Apoi poate stresul de zi cu zi, de la alte probleme.
Apoi regimul tau de viata, odihna, sport, relaxare
Cauta sa consumi naut, daca nu ai probleme cardiace.
Succes.

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

daca exista o persistenta a tulburarilor erectile, ar fi indicat sa va adresati unui medic urolog . de cele mai multe ori cauzele unei disfunctii erectile la tineri este una psihologica: stress, oboseala etc.

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 12 ani

Buna ziua,
Nu ne spuneti ce varsta aveti.
Daca sunteti tanar ( pana in 45 ani) si considerati ca problema se datoreaza stresului, oboselii, extenuarii, dorintei f mari de a-ti satisface partenera, consumului de droguri recreationale, sau eventualelor probleme de relatie.. sfatul meu este sa va adresati unui psiholog cu formare in terapia sexuala.
Daca aveti o varsta in care este posibil sa fie incriminate in pb dv si anumite afectiuni organice ca de ex: probleme cu prostata, hipertens arteriala, diabetul, puteti incepe prin a consulta un medic urolog.
Mult succes!
p.s. scaderea erectieii apare si ca urmare a ejacularii precoce.
Mult succes!