Disfunctie erectie psihica sau fizica?

Disfunctii sexuale masculine

Postata de MembruMobileAppMocioi85 cu 6 ani in urma.

Buna seara , de ceva vreme am o problema in legatura cu erectia . Ma masturbez in fiecare zi de maxim 2 ori pe zi ..nu pot obtine o erectie cand sunt cu o alta fata in pat inafara de iubita mea!!! Oare de la masturbarea excesiva nu mai am pofta de dorinta sexuala . Precizez ca nu am erectie nici cand ma gandesc si ma uit la ceva..la masturbare obtin intr un final erectie dar nu foarte buna . In general cand nu ma masturbez 2-3 zile erectia este mult mai tare. Vreau un sfat... am 20 de ani ! Este ceva psihic sau ma gandesc ca ar putea fi lipsa de testosteron.. vreau acest raspuns in special de la un medic sau de la un baiat care a trecut prin asta si a rezolvat problema

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Sex-si-erotism/cand-devine-masturbarea-dependentai_11376

MembruMobileAppMocioi85

acum 6 ani

Sigur. Dar un mic sfat pana voi merge la control .. ce trebuie sa fac si ce sa nu fac ..sunt destul de speriat