disconfort ejaculare

Disfunctii sexuale masculine

Postata de Manucu cu 12 ani in urma.

am o nedumerire, am fost plecat cateva luni din tara, cand am revenit si am avut primele contacte sexuale cu prietena mea, la ejaculare am simtit un disconfort , nu mai suportam sa raman in ea dupa ejaculare, nu era vorba de durere ci doar un disconfort cred ca asta ar fi singurul cuvant care ar putea descrie senzatia mea. dupa cateva zile nu a mai fost nicio problema. nu am folosit prezervativ. nu mi s-a mai intamplat asa ceva nici cu ea nici cu o alta partenera pana acum. mentionez ca e singura partenera sexuala din ultimele 6 luni. astept raspunsul dvs. multumesc!

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 12 ani

De ce mai trebuie sa ramai in ea dupa ejaculare? Eu din cate stiu penisul este f sensibil dupa si mai ales daca nu ai avut contact dupa o perioada mai lunga. Consider ca ce ti se intampla este normal. De asemenea, daca nu doriti copii si ea nu ia anticonceptionale, folositi prezervativ. Acesta te va ajuta si sa te mai desensibilizezi si nu cred ca vei mai simti acel disconfort. Daca disconfortul persista si apare numai la actul sexual (nu si la masturbare), faceti amandoi niste analize de secretie.

Psihosexolog clinician

acum 12 ani

faceti dragoste