Diabetul, alcoolul, cancerul: cauze ale disfunctiilor erectile

Disfunctii sexuale masculine

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Sotul meu nu a mai avut performante sexuale iesite din comun.Ca sa ajungem la actul sexual penisul sau nu intra in erectie singur,trebuie ajutat.Asa a fost dintotdeauna dar,dorinta de a face sex este,ajutat ajunge la erectie dar odata ajunsi la penetrare penisul sau devine moale si nu reuseste.Este obez are 130 kg si 1.92 m ca inaltime,probleme cu tensiunea arteriala (oscilanta)si cu ficatul(o hepatita cronica).Intrebarea mea este daca e vorba de impotenza sau e doar o problema de moment.

Raspunsuri (6)

IULIANA-ANA

acum 15 ani

Buna alina
Te sfatuiesc sa-ti duci sotul la un urolog, daca asta se intamlpa de ceva timp nu cred ca e ceva de moment.
numai bne

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am si eu o problema!am 21 de ani sh am probleme cu ejacularea...ma termin foarte repde dupa cateva secunde in timpul actului sexual,ce e de facut?ce ma sfatiuti sa fac sau ce medicamente sa iau,nu am facut nici un tratament:( sh sunt f ingrijorat in privinta asta....mii se scoala si foarte rar:(...va rog sa mah ajutati!!!va multumesc

petruta30

acum 15 ani

am si eu o problema...am 22 ani si de cateva luni nu mai reusesc sa fac dragoste cu iubita mea..... cand stau cu ea totul este bine dar cand trecem la fapte se strica tot(mi se culca) si sunt foarte ingrijorat...va rog sa ma ajutati si pe mine dak se poate.Va multumesc

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am 19 ani si am o problema care ma ingrijoreaza ... cand aveam cam vreo 17 ani puteam cel putzin 3 partide in mai putzin de 6 ore ... dar acuma 2 in 12 ore ... si totul dureaza 15 - 20 minute aproximativ ... ce trebuie sa fac ca sa am o potentza mai mare ??? astept raspunsul dumneavoastra :)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am si eu o intrebare mai absurda se poate ca un barbat sa stea langa o femeie pe care abia asteapta sa o aiba in pat si sa nu aiba erectie?

anonimus

acum 10 ani

mie mi se bace ciment doar daca te vad.....asta e rezolvarea:)))