De ce?

Disfunctii sexuale masculine

Postata de Rap cu 13 ani in urma.

Salut. ma numesc George si am si eu o problema.
cand sunt cu prietena si suntem in preludiu e totul bine, dar cand ne dezbracam si sa incepem actul sexual nu mi se mai scoala deloc. mi sa intamplat de 2 ori in 8 ore. Am o problema sau e ceva normal.. Va rog sa imi raspundeti la intrebare.

Raspunsuri (3)

radu

acum 13 ani

lipsa de antrenament

Toreadorul

acum 13 ani

Situatia cu care te confrunti este mai mult de natura psihica.Prea mult te concentrezi asupra actului sexual in sine.Lipsa de experienta isi spune cuvantul.Cel mai important, in asemenea situatii,este sa nu-ti faci probleme(sa nu intri in panica) Este ceva normal pentru un incepator.Daca te rusinezi fata de partenera,daca iti faci probleme de natura psihica atunci un esec te va duce la alt esec.Este foarte important ca si ea sa inteleaga si sa tolereze ceea ce se intampla.In multe cazuri,cand iubita apare dezbracata in fata ta,te inhiba,iar erectia nu se mai produce, cu toata dorinta ta,insistenta,de a face sex. Incercati si alte variante de preludiu iar cand vei reusi,traieste din plin experianta,simte-te ca un barbat implinit si uita cu desavarsire esecurile. Succes!!!

dan

acum 13 ani

este adecarat ca daca faci prea mult sex? poti ramane ipotent mai devreme? cica oboseste muschiu ala sau ceva de genu....