Cum scap de ierderea libidou si problemele erectile?

Disfunctii sexuale masculine Disfunctie erectila Tulburari sexuale

Postata de MembruMobileApp150330210427999 cu 7 ani in urma.

Buna ziua, am 20 de ani si de cateva zile nu mai am erectie dimineata iar apetitul sexual este scazut de tot . De curand mi-am facut o noua relatie in care "prima data" nu a fost deloc o experienta placuta pentru ca am ejaculat prea repede iar in restul de incercari ori am ejaculat prematur ori pierdeam erectia in timpul actului . Problema este ca pe langa faptul ca pierd erectia in timpul actului,de 2 dimineti nu mai am erectie dimineata nici seara iar apetitul sexual e foarte scazut, cum s-ar zice n-am chef de nimic ... Fata respectiva nu crede ca poate fi o problema de natura psihica si nu este genul care sa ma sustina/ajute, crezand ca asa sunt eu de la natura, dar este prima oara cand mi se intampla asa ceva, relatia s-a incheiat dar eu tot am aceste probleme .
Cum imi pot recapata apetitul sexual si erectiile ferme ? Stiu ca este pe fond psihic dar singur nu ma pot ajuta iar la psiholog sper ca inca nu e cazul. Ce altceva as putea face/ folosi sa-mi recapat increderea?

Raspunsuri (3)

Psih. Roxana Olaru

acum 7 ani

Buna seara,

Va recomand sa va lasati o saptamana in care sa incercati sa va concentrati si pe alte aspecte ale vietii. Cu cat va veti stresa mai mult de aceasta problema, cu atat ea va fi mai puternica.
Tensiunea momentului poate sa fi dat aparitia acestei probleme. Si cu cat va veti gandi din nou si din nou la ce s-a intamplat si la ce anume ati vorbit apoi, va veti pastra starea tensionata la nivel emotional si apoi corporal.
Daca la finalul acestei saptamani constatati ca problema inca persista si starea dvs emotionala este afectata negativ va recomand sa apelati la un psihoterapeut.
Daca sunteti din Bucuresti sau din apropiere ma puteti contacta.

MembruMobileApp150330210427999

acum 7 ani

cum as putea sa nu ma gandesc? e singura problema pe care o am si mereu e ceva care sa-mi aduca aminte sau sa ma duca cu gandul la problema respectiva.

dragumariana

acum 6 ani

Pentru cresterea apetitului sexual se poate folosi si suplimente gen femax.