cum sa scap de impotenta

Disfunctii sexuale masculine

Postata de impotenta cu 12 ani in urma.

am 56 de ani si nu mi se mai scoala ce pot sa fac si ce afrodisiac sa iau

Raspunsuri (5)

impotenta

acum 12 ani

chiar nu se gaseste un raspuns

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 12 ani

Impotenta are mai multe cauze, unele organice - diabet, hipertensiune, ateroscleroza, etc -sau psihice - stres, epuizare fizica, lipsa dorintei sexuale, o partenera neatractiva, etc.

Afrodisiacele nu rezolva fondul problemei, dar va poate ajuta. Incercati preparatul chinezesc TIAN LI, se ia din farmacii sau pafare.
De asemenea VIAGRA va poate fi recomnadata de medicul urolog.

Sanatate,

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

disfuncia erectila reprezinta incapacitatea persistenta sau recurenta de a atinge sau de a mentine o erectie pentru o performanta sexuala adecvata. poate fi psihogena (stres, oboseala), organica(depresia, diabet zaharat, boli hepatice, renale, cardiace-ateroscleroza, neurologice-boli demielinizante, afectiuni endocrinologice-prin reducerea testosteronului, afectiuni prostatice) si mixta.
in conditiile persistentei dificultatilor de mentinere a erectiei, se poate apela la un psihosexolog si la medicul urolog.

Gigi50

acum 12 ani

Nu trebuie decat sa bei apa mineralizata alcalina de la rusova veche jud caras/severin(contine fier, magneziu, putin mangan). Efectul este garantat. oamenii de peste 50 ani zic ca dimineata dupa un pahar de apa , sunt beton. Succes.

Marc

acum 8 ani

Problemele de erectie apar de obicei la varsta a treia insa nu este obligatoriu sa se intample acest lucru. Eu cunosc destule persoane tinere care se plang ca au probleme cu potenta. Probabil ca de vina este si stresul tot mai mare care ne apasa. Gasirea unor metode alternative care sa imbunatateasca situatia sau limitarea stresului sunt indicate.